| Odkrijte divjad tudi ponoči |
| Ugoden komplet bo razveselil navdušence |
| Zanesljivejše opazovanje brez motenj |
| Oprema, ki jo boste cenili na prostem |
| Dostava na naslov | 4,99 € | 25. 5. pri vas doma |
Thermal Master X2 je miniatúrny termovízny
monokulár s termokamerou popredného svetového výrobcu určený pre
mobilné telefóny a tablety s operačným systémom
Android.
Thermal Master X2 je miniatúrny termovízny
monokulár s termokamerou popredného svetového výrobcu určený pre
mobilné telefóny a tablety s operačným systémom
Android.
Termovízne monokuláre sú určené na večerné či nočné
používanie.
Termovízia je vlastne užitočné zariadenie, ktoré
umožňuje ľudskému zraku vidieť neviditeľné. Každé
teleso s teplotou vyššou ako absolútna nula vydáva infračervené
žiarenie, ktoré je ľudským okom neviditeľné. Termokamera meria vo svojom
zornom poli toto infračervené žiarenie a dalo by sa zjednodušene povedať,
že „robí“ obrázky z tepla.
Využitie termovíznych zariadení je nielen
v poľovníctve, pri ochrane prírody či
pustom pozorovaní prírody alebo aj ochrane majetku či
rôznych nočných a večerných aktivitách.
Pomocou tohto typu termokamier možno ľahko a bezpečne zmerať teplotu
povrchov rôznych materiálov a strojov bez toho, aby bolo potrebné sa
ich dotknúť. Sú skvelé najmä na meranie veľmi
horúcich povrchov napr. pri kovovýrobe, a naopak sú vhodné na
meranie v chladnom prostredí napr. v chladiarňach. Možno
ich však aj skvele využiť na kontrolu úniku tepla, pri
kontrole vykurovania či klimatizácií, pri kontrole
elektroinštalácií či strojov a inde, kde potrebujete vykonať
kontrolu teploty a odhaliť prípadnú vadu.

S dosahom detekcie až 870 metrov a 15×
zoomom umožňuje používateľom sledovať tepelné změny
v prostredí s nevídanou jasnosťou. Zariadenie využíva objektív
s rozlíšením 256×192 pixelov. Vďaka technológii X³ Super IR-Resolution
možno zväčšiť rozlíšenie až na 512×384 pixelov.

X2 možno používať priamo pripojenú
k telefónu alebo na taktickej rukoväti, čo
uľahčuje manipuláciu a zvyšuje variabilitu použitia v rôznych
situáciách. Držiak telefónu je nastaviteľný a je vhodný pre telefóny so
šírkou 62 – 100 mm a s maximálnou hrúbkou 10 mm. V spodnej časti
rukoväte je aj statívový závit pre jednoduché umiestnenie
na statívy. Vďaka možnosti inštalácie na lištu je
ideálny na taktické využitie v teréne.

Súčasťou držiaka je tiež integrovaná nabíjateľná
batéria s kapacitou 5000 mAh. Táto batéria nielen napája kameru
počas akcie, ale hlavne je možné aj nabíjať mobilný
telefón, ktorý je v držiaku. Vysoká výdrž
batérie do 18 hodín a možnosť jej výmeny
zaisťujú, že Thermal Master X2 je vždy pripravený na použitie aj pri
dlhodobých výpravách v divočine.
Kompatibilita a pripojenie
Tento model kamery Thermal Master X2 je vhodný pre mobilné telefóny a tablety
s operačným systémom Android 9.0 a vyšším a pripojovacím konektorom USB-C a podporou
USB-OTG.
Na používanie kamery je nutné do svojho zariadenia
nainštalovať aplikáciu Thermal Master. Aplikáciu je možné
stiahnuť z Google Play či priamo zo stránok výrobcu.

Inštalácia je jednoduchá a rýchla. Menu aplikácie je síce
v angličtine, ale ovládanie je jednoduché
a behom chvíle si naň zvyknete. Výhodou aplikácie je niekoľko
funkcií, ktoré vám uľahčia používanie kamery pri
pozorovaní. Medzi ne hlavne patria:
Thermal Master X2 prichádza s možnosťou voľby zo širokej palety
farieb pre tepelné zobrazenie, vrátane biela-horúca,
čierna-horúca, červená-horúca, železne červená, nočná zelená, čo
umožňuje používateľom prispôsobiť si zobrazenie podľa aktuálnych
potrieb.
Systém podporuje manuálne ostrenie a ponúka osem
profesionálnych taktických režimov zameriavacích
krížov s piatimi farebnými variantmi.

Jednoduchým stlačením symbolu oka môžete rýchlo prepnúť na
vyššie rozlíšenie kamery pri nočnom pozorovaní a mať tak
jasnejší a reálnejší obraz (symbol zeleného a červeného oka)

Exkluzívna technológia Ninja Mode bez expozície zaisťuje
úplné utajenie, ak ste vonku. Nemusíte sa tak obávať vyrušenia
pozorovaného objektu počas lovu, pozorovania nočného života či pri
monitorovaní alebo ochrane objektu.

Vlastnosti:
Technická špecifikácia:
Snímač
Objektív
Ďalšie informácie
| Vrsta naprave | Termalne kamere za mobilne telefone, Termovizijski monokularji, Nočni vid |
|---|---|
| Ločljivost senzorja | 512×384 |
| Velikost pikslov | 17 |
| Hitrost slikanja na sekundo | 50 Hz |
| Prikaz | Ne |
| Najnižja merljiva temperatura | 0 °C |
| Najvišja merljiva temperatura | 100 °C |
| Največje merilno ali nadzorno območje | 870 m |
| NETD max. | 40 mK@25°C |
| Vrsta napajanja | vgrajena baterija |
| Delovne ure | 18 ur |
| Mobilne aplikacije | Da |
| Združljivost z operacijskim sistemom | Android |
| Sistemski priključek | USB-C |
| Wi-fi je | Ne |
| Programska oprema za osebni računalnik | Ne |
| Pridobljeno iz | Lov in lov, Gradbeništvo, Industrijska diagnostika, Diagnostika PCB, Hobi |
| Višina dimenzije | 23 mm |
| Globina dimenzije | 23 mm |
| Širina dimenzije | 24 mm |
| Teža | 19 g |
| Vrsta naprave | Nočni vid |
|---|---|
| Prikaz | Da |
| Diagonala zaslona | 1,54 " |
| Največje merilno ali nadzorno območje | 300 m |
| Vrsta napajanja | Odstranljiva baterija |
| Delovne ure | 8 ur |
| Mobilne aplikacije | Ne |
| Sistemski priključek | USB-C |
| Wi-fi je | Ne |
| Pridobljeno iz | Lov in lov, Hobi |
| Višina dimenzije | 82 mm |
| Globina dimenzije | 152 mm |
| Širina dimenzije | 42 mm |
| Teža | 240 g |